N1
Na Trgu Slavije u 15 sati počeo je skup „Studenti pobeđuju“, međutim pred sam početak skupa studenti u blokadi Pravnog fakulteta u Beogradu objavili su na društvenim mrežama apel da im se pomogne u postavljanju štandova jer su, kako su naveli na svojim društvenim mrežama, opkoljeni „ćaci batinašima“. Policija je okrenuta i ka pristalicama SNS i ka studentima i građanima koji ih podržavaju, javlja naša reporterka.
Kako su studenti ranije najavili, u 15 časova počela je akcija štampanja sprejom slogana „Studenti pobeđuju“ na majicama, cegerima, kačketima i drugim predmetima koje će građani nositi na studentskom skupu u subotu.
N1
Kako javlja reporterka N1, situacija na Slaviji je trenutno mirna, međutim, oko 13 časova i 30 minuta, kada su studenti pristigli na Trg Slavija, zatekli su pristalice Srpske napredne stranke za štandovima koji praktično opasuju čitav Trg.
N1
Pristalice SNS nalaze se iza štandova na kojima je ispisan slogan „Srbija, naša porodica“, ali takođe i transparenti „Srbija pobeđuje“.
N1
Kordon policije razdvaja dve grupe građana, one koji podržavaju studente i pristalice Srpske napredne stranke.
N1
Studenti su razvili veliki transparent „Slavija 23.5“ i to je datum kada su zakazali i protestno okupljanje ovde na kružnom toku Slavija.
N1
Studentkinja Branislava Pejović opisala je da su pre postavljanja štandova imali priliku da vide lojaliste sa njihovim štandovima na Slaviji.
„Došlo je do pokušaja incidenta sa njihove strane. Mi smo te incidente izignorisali koliko smo mogli. Bajkeri su bili ti koji su nas zaštitili“, ističe.
Akcija štampanja, odnosno ispisivanja sprejom slogana „Studenti pobeđuju“, trajaće sve do 20 časova.
Izvor: N1