Foto: Ustupljena fotografija
Na upravo završenom Kadetskom prvenstvu Beograda u ubrzanom šahu, koje je održano u osnovnoj školi ,,Laza Kostić“ na Novom Beogradu, članovi šahovskog kluba Anpasan iz Grocke osvojili su dve bronzane medalje.
U grupi devojcica do 8 godina Lilit Zhebrak osvojila je treće mesto i bronzanu medalju . U grupi dečaci do 8 godina Aleksić Mihajlo osvojio je treće mesto i bronzanu medalju.
Foto: Ustupljena fotografija
Ostali članovi šahovskog kluba postigli su sledeće rezultate.
U grupi do 10 godina dečaci Ibraimović Aleksa osvojio je 18 mesto, u grupi dečaci do 12 godina u veoma jakoj konkurenciji Nestorović Filip osvojio je peto mesto i u grupi devojcica do 14 godina Miškov Valentina osvojila je 9 mesto.
Tempo igre 15 minuta plus 10 sekundi za svaki potez.
Osvojene medalje dokaz su da u Grockoj stižu neke nove šahovske zvezde pod vođstvom šahovskog trenera Zorana Bilbije.
Slobodan Simić