Foto: Gročanske vesti
Postavljeno je klizalište u Gročanskoj čaršiji, danas bi trebalo da se izvrše probe, međutim mišljenja građana su podeljena. Niko od njih nema ništa protiv klizališta za decu ali da li je baš tu trebalo, moglo je na obali Dunava, na košarkaškom igralištu kod FK Dunavca ili na terenu u osnovnoj školi ,,Ilija Garašanin“, mnogima liči da je gročanska naprednjačka vlast izabrala ovu lokaciju zarad samopromocije.
Postavlja se i pitanje bezbednosti, zatvoren je vatrogasni put, Hitna pomoć ne bi mogla da prođe, i trebalo bi im mnogo više vremena da intervenišu kada je možda svaki sekund bitan. Pogotovo izaziva zabrinutost jer naprednjačka vlast nikada nije vodila računa o bezbednosti građana, preventivnom delovanju zbog korupcije i lične koristi, a kad nam se desi kao što nam se desila nadstrešnica gde je poginulo 16 ljudi onda beže od odgovornosti. Građani koji su se pobunili doživeli su i doživljavaju velike uvrede od naprednjačke vlasti čak i pevanje, ruganja familiji pokojnika i pokojnima u čemu su učestvovale i odbornice gročanskog SNS na čelu sa predsednikom opštine i gročanskog SNS Aleksandrom Rajkovićem. O njihovoj nespobnosti i bahatosti dovoljno govori da su i pored upozorenja da vode računa uspeli da izazovu požar dok su ispaljivali vatromet za Gročanske svečanosti, tako da u njih niko nema mrvu poverenja.
Evo šta smo zabeležili danas.
Postoji samo jedan uski prolaz pored stare zgrade opštine, sa druge strane samo do trafike početnici pazite da ne uletite u trafiku, klizalište ima dužinu ali je veoma usko, ne deluje baš nešto impresivno.
Fotografisano sa druge strane, jedini vatrogasni pristupni put gde može da prođe vatrogasni navalno vozilo je zatvoren, ne znači da će da se nešto desi ali bezbedonosni planovi se prave za takve situacije ako se desi da reakcija može da bude brza i pravovremena, ovde je ne bi imali. Da ne pričamo da Hitna pomoć ne bi vozilom mogla da priđe i ukaže pomoć ako treba, već bi gubili možda dragoceno vreme. Ali to je za gročansku našrednjačku vlast nebitno, pevaće.
Gročanka ograđena, kompresorom ili agregatom, ogradom, creva svuda okolo.
Takođe baš nije prijatan pogled kad vidite da kandilaberi stoje na sred klizališta, oko njih postavljen običan najlon, strujne instalacije su ispod zemlje, verovatno radnici znaju šta rade i imali su takva iskustva ali ne uliva svim građanima baš poverenje i ovo je jedan od razloga zašto su predlagali drugu lokaciju.
Ako dolazite iz drugog pravca, mogu se videti plastične cisterne za tečnost, razvučene strujne kablove, jedan veoma ružan prizor ali videćemo kad sve bude postavljeno možda bude lepo spakovano.
Klizalište za decu je lepa stvar i treba tako nešto, ali očigledno se nije vodilo računa o svemu, već je izgleda samo bilo bitno da bude što više vidljivo, da što više ljudi vidi kako bi gročanska naprednjačka vlast nakupila što više pozitivnih poena da eto kao nešto rade i o nečemu brinu, a ko zna možda se i bliže izbori.
Slobodan Simić







