Foto: fotošop
Meštanka naselja Grocka podelila je na Fejsbuk grupi Gročanske vesti objavu u kojoj iznosi nekoliko od mnogobrojnih problema koji muče ovo naselje i pita se da li ima neko sposoban to da reši.
Njenu objavu prenosimo u celosti.
Ne znam kako je u ostalim ulicama ali Preradovićeva se ne vidi od komaraca. Da li je normalno da u 21. veku ne možemo da izvedemo decu u dvorište. U pitanju su rojevi od kojih je nemoguće odbraniti se. Svake godine se broj komaraca povećava jer očigledno se ne obavlja adekvatno suzbijanje.
Samo neposredno pred Gročanske svečanosti preleti neki avion koji ima efekta, a do tada osim povremenog i retkog zaprasivanja sa zemlje ne radi se apsolutno ništa po tom pitanju. Kako je najezda neopisiva, verujem da nema ni suzbijanja legla u vodama, tako da je život u Grockoj postao nepodnošljiv.
Ulice su bez kanalizacije, kanalizacija se sipa u Gročicu (parkić za decu je uz fekalnu rečicu), komarci su domaćini, leti nema vode (nadam se da će ove godine bar to pitanje biti rešeno), kontejneri su sklonjeni a smeće se baca gde su bili kontejneri, trava se kosi kad se približi slava tek..
Postoji li jedna odgovorna i inteligentna osoba u našoj opštini koja bi pokrenula ova pitanja i koja bi probleme koji nisu smeli ni da se dese konačno rešila?
Nažalost kao što smo već naveli ovo je samo deo problema koji muče naselje Grocka, ista je situacija i u ostalim naseljima, svakodnevno se građani žale, godinama opština propada pod naprednjačkom vlašću. Trenutna gročanska naprednjačka koalicija kada su u pitanju problemi građana pati od kolektivnog slepila, zaslepljenji samoljubljem, lažnim samovrednovanjem, ličnom koristi, dok život na opštini postaje nepodnošljiv.
Adm.G.V.S.S.