N1
U Institutu za majku i dete „Dr Vukan Čupić“ moguća je upotreba vode za piće, prenela je Radio-televizija Srbije.
Gradski zavod za javno zdravlje dostavio je rezultate ispitivanja vode za piće u Institutu, za deo vodovodnog sistema u kojem je prethodno sprovedena hemijska dezinfekcija.
Dobijeni mikrobiološki i hemijski rezultati, kako je navedeno, usaglašeni su sa propisima i u Institutu je moguća upotreba vode za piće.
Kako su mediji ranije preneli, u Institutu za majku i dete „Dr Vukan Čupić“ u Beogradu, odnosno, u vodovodnom sistemu ove ustanove, pre nekoliko nedelja otkrivena je bakterija legionela, a osim jednog obolelog deteta, nije bilo drugih slučajeva.
Izvor: N1