Foto: Instagram/blokada_studenti_pt/ Gročanske vesti arhiva
Studenti koji idu peške od Petrovca na Mlavi do Novog Sada kako bi 1. novrembra, na dan pada nadstrešnice odali poštu nastradalima, danas prolaze kroz Grocku gde će praviti pauzu. Biće im priređen doček uz hranu, piće kako bi se odmorili i okrepili pre nastavka puta. Duž celog Smederevskog puta građani će ih dočekati, pružiti podršku. U Boleču i Kaluđerici takođe će praviti pauzu, meštani su se organizovali i spremaju doček.
Po poslednjim informacijama koje smo jutros dobili organizatora, studenti su po planu krenuli iz Smedereva u 07:00 č, okvirno vreme dolaska u Grocku je 12:30 č.
Foto: Instagram/blokada_studenti_pt
Hrana je obezbeđena, roštilj, pite, peciva i ostalo ali je potrebno još donacija koje se mogu doneti danas između 11 i 12 č u dvorište osnovne škole ,,Ilija Garašanin“, spisak možete videti na fotografiji pa ko koliko može, najbitnije je da je od srca.
Foto: Instagram/obustava.srednja.grocka.
Direktorka osnovne škole ,,Ilija Garašanin“ u Grockoj Ljiljana Bošković Milojević i ovaj put je dozvolila da studenti prave pauzu u dvorištu škole, tako da ćemo imati gde da ih dočekamo kako treba.
Foto: Gročanske vesti/ Arhiva
Svaki doček koji je organizovan do sada bio je uspešan pa se očekuje da bude i ovaj, možda se ponovo zaigra kolce.
Pozivaju se građani da u što većem broju dočekaju studente, pruže im podršku da ne ispadne da su samo oni došli da vide nas, a nas nigde nema.
Slobodan Simić.