Foto: Gročanski glaasnik
Humanost i zajedništvo ponovo su okupili meštane Kamendola. U Domu kulture u Kamendolu održano je humanitarno veče u organizaciji Udruženja penzionera „Zlatna dolina“, sa ciljem prikupljanja novčanih sredstava za obnovu pomoćnih objekata u dvorištu crkve Sabora Svetog Arhangela Gavrila u Kamendolu.
Događaj je okupio veliki broj meštana, prijatelja i gostiju, koji su svojim prisustvom i donacijama podržali ovu akciju i dali doprinos očuvanju crkvenog kompleksa i duhovnog nasleđa ovog mesta.
Humanitarnoj večeri prisustvovao je i predsednik gradske opštine Grocka Aleksandar Rajković sa saradnicima.
Organizatori su istakli da su zadovoljni odzivom građana, naglasivši da ovakve akcije pokazuju snagu zajedništva, solidarnosti i spremnosti meštana da pomognu kada je to najpotrebnije.
Humanitarno veče proteklo je u prijatnoj atmosferi, uz druženje i poruku da se zajedničkim trudom može doprineti očuvanju važnih objekata i tradicije Kamendola.
Gročanske vesti/ Gročanski glasnik