foto (BETAPHOTO/DRAGAN GOJIĆ)
Na sednici veća Apelacioni sud je doneo odluku da se okrivljenim aktivistima Mariji Vasić, Ladu Jovoviću i Lazaru Diniću odredi mera zabrane napuštanja stana uz elektronski nadzor.
Ova mera, u skladu sa članom 208. Zakonika o krivičnom postupku, podrazumeva i dodatne zabrane — korišćenje telefona i interneta, kao i primanje drugih osoba u stan. Mera će trajati najduže do 20. avgusta ove godine, kako se navodi na sajtu Apelacionog suda u Novom Sadu.
U odnosu na okrivljene Mladena Cvijetića, Srđana Đurića i Davora Stefanovića, Apelacioni sud je ukinuo rešenje Višeg suda u Novom Sadu, ocenivši da u tom rešenju nisu dati dovoljno jasni, konkretni i potpuni razlozi o postojanju uslova za eventualnu primenu blaže mere. Predmet je vraćen prvostepenom sudu na ponovno odlučivanje.
Ovo rešenje Apelacionog suda ističe potrebu za preciznim obrazloženjima i jasnim razlozima prilikom odlučivanja o merama ograničenja slobode, posebno u slučajevima kada se razmatraju alternativne, blaže mere.
Izvor: Danas