Foto: DŽSS
U beogradskom Sportskom centru Šumice juče je održano Školsko prvenstvo Srbije u džudou, na kom je snage odmerilo ukupno 628 mladih takmičara iz cele zemlje – 363 dečaka i 265 devojčica. Ovoga puta, mladi džudisti nastupali su braneći boje svojih škola, a učešće su uzeli učenici iz čak 324 osnovne i srednje škole iz Srbije.
Takmičenje je svečano otvorio generalni sekretar Saveza za školski sport Srbije Boris Tomić.
Među osvajačima medalja našli su se i učenici sa teritorije gradske opštine Grocka, koji su ostvarili zapažene rezultate.
– Zlatnu medalju u kategoriji učenici II, preko 73 kilograma, osvojio je Zečević Aleksa iz OŠ „Nikola Tesla“ u Vinči, u konkurenciji 10 takmičara.
– Prvo mesto u kategoriji učenice II, do 52 kilograma, pripalo je Nešović Lari iz OŠ „Miloje Vasić“ u Kaluđerici, gde je nastupilo 11 takmičarki.
– Bronzanu medalju u kategoriji učenici III, do 73 kilograma, osvojio je Nešović Lazar iz OŠ „Miloje Vasić“ u Kaluđerici, u konkurenciji 12 takmičara.
– Treće mesto u kategoriji učenici III, preko 81 kilogram, zauzeo je Nikolić Vidak iz OŠ „Nikola Tesla“ u Vinči, među 10 takmičara.
– Srebrnu medalju u kategoriji učenici IV, do 73 kilograma, osvojio je Stanković Ilija iz Srednje škole Grocka, u konkurenciji 11 takmičara.
Od ostalih učesnika sa teritorije naše opštine, zapažen rezultat ostvarila je Lazić Anđelija iz OŠ „Nikola Tesla“ u Vinči, koja je u kategoriji učenice II, do 48 kilograma, osvojila peto mesto u konkurenciji 11 takmičarki.
Gročanske vesti čestitaju svim osvajačima medalja i učesnicima koji su dostojno predstavljali svoje škole i opštinu. Ukoliko je neko od učenika sa naše opštine nenamerno izostavljen, redakcija se izvinjava i poziva da nam se slobodno javite kako bismo i njihov uspeh objavili. Ukoliko neko želi, može nam poslati i fotografije, koje ćemo naknadno dodati u vest na portalu.
Gročanske vesti