Foto: ŠSS
Mladi šahista iz Grocke, Mihajlo Ilić, član ŠK Grocka i đak Gimnazije Srednje škole u Grockoj, uspešno je završio nastup na školskom Evropskom prvenstvu u šahu koje je održano u Trogiru od 27. aprila do 6. maja.
Ilić je startovao pobedom, čime je na najbolji način otvorio svoje učešće na ovako jakom međunarodnom takmičenju. Tokom turnira, koji je okupio stotinak mladih šahista iz 18 evropskih zemalja, Mihajlo je stekao dragoceno iskustvo i dostojno predstavljao svoj klub, školu i opštinu.
Mihajlo je takmičenje završio na 5. mestu u svojoj kategoriji, što predstavlja značajan rezultat u jakoj konkurenciji.
Na takmičenju su zabeleženi i veliki uspesi srpskih šahista, Uroš Branković osvojio je zlatnu medalju, dok je Leonid Ivanović stigao do srebra, potvrđujući kvalitet srpskog školskog šaha na evropskom nivou.
Gročanske vesti