
Učenici Osnovne muzičke škole OMŠ „Nevena Popović“ nastavili su niz zapaženih uspeha na međunarodnim takmičenjima, osvojivši nove nagrade u Novom Sadu i Severnoj Makedoniji.
Na tradicionalnom Međunarodnom festivalu pijanizma „Isidor Bajić“, koji je održan 30. i 31. maja u Novi Sad, školu su predstavljali učenici iz klase nastavnika Milana Medoševića. Emilija Mastelica osvojila je prvu nagradu u drugoj kategoriji sa 96 od 100 poena i zauzela četvrto mesto na rang-listi među 33 takmičara, dok je Vukašin Pantić u četvrtoj kategoriji osvojio prvu nagradu sa 93 poena i treće mesto u konkurenciji od 15 učesnika.
Uprkos jakoj konkurenciji i strogom žiriju, učenici su, kako navode iz škole, pokazali visok nivo spremnosti, posvećenosti i scenske sigurnosti tokom izvođenja kompletnog programa.
Novi veliki uspeh stigao je i sa Međunarodnog takmičenja „Art-In“ u Kavadarcima, gde je učenica četvrtog razreda Marija Dimoski, iz klase nastavnice Emilije Gavrilović, osvojila specijalnu nagradu sa maksimalnih 100 poena.
U veoma jakoj konkurenciji, Marija je svojim nastupom osvojila i publiku i žiri, a iz škole ističu da ovaj rezultat predstavlja još jednu potvrdu kontinuiranog kvaliteta rada nastavnika i učenika. Posebna zahvalnost upućena je i korepetitoru Aleksandru Tasevu iz Kavadaraca, koji je pratio nastup mlade muzičarke.
Iz OMŠ „Nevena Popović“ čestitali su učenicima i nastavnicima na još jednom velikom uspehu kojim su dostojno predstavili školu i opštinu Grocka.
Slobodan Simić/ Gročanske vesti