Foto: A.K./ATAImages, Milos Tesic/ATAImages
Penzionisani general policije i otac studenta Pravnog fakulteta Petra Živkovića, Bogoljub Živković za Nova.rs je komentarisao izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je Studente u blokadi nazvao „decom bogatih i privilegovanih ljudi“ i tom prilikom direktno pomenuo studenta i njegovog oca, rekavši da je Živković „najgori od svih generala koji su ikad bili u policiji“.
„Ja zaista nemam komentar. Kada takve stvari dolaze sa takvog nivoa, ja tu nemam šta da komentarišem. Na taj način bih se samo spustio na njihov nivo“, rekao je general Živković za Nova.rs.
Podsetimo, danas je Aleksandar Vučić, između ostalog rekao da studenti ne mogu da pobede, ali da to govore kako bi postala druga najjača politička snaga u zemlji.
„Ne čitate dobro njihove poruke. Oni misle da budu mnogo važni, da budu druga lista i da unište ove druge. Da dobiju privilegije i fotelje, to im je u glavi. Šta vam je Bogoljub Živković? Najgori od svih generala koji su ikad bili u policiji. Uvek se bavio – samo tašna, mašna i prevara… I svi u policiji to znaju“, izjavio je Vučić i dodao:
„E, njegov sin, onaj što je glavni… Da nam soli pamet kako bi trebalo država da nam izgleda? Sve deca bogatih i privilegovanih ljudi. Nema narodnih, nema dece iz naroda… Ima negde, ali njih su sklonili i stavili u zapećak“.
Vučić je naveo da će izbori biti u roku od dva ili pet meseci.
„Nisam još doneo odluku. Kad budem doneo, obavestiću vas u skladu sa Ustavom i zakonima ove zemlje. Striktno se držim Ustava. A kad dođu izbore, ako oni pobede, ja ću im čestitati i pružiti ruku“, rekao je on.
Izvor: Nova.rs