N1
Dekan beogradskog Građevinskog fakulteta Branislav Bajat izjavio je da ta ustanova nije konsultovana povodom najavljene rekonstrukcije na Železničkoj stanici „Prokop“.
Infrastruktura Železnica Srbije tvrdi da je stanica Beograd Centar u Prokopu bezbedna za korišćenje i funkcionisanje železničkog saobraćaja.
Odgovarajući na pitanje da li je takva bezbednosna procena izvesna i kakav je stav Građevinskog fakulteta, Bajat je u pisanoj izjavi za Fonet naveo: „Građevinski fakultet ne poseduje te informacije i o tome ne može iznositi zaključke“.
Infrastruktura železnice Srbije je saopštila da se planirani radovi na ojačanju peronskih greda u Prokopu odnose na grede izgrađene 1997. godine.
„Taj deo stanice nije obuhvaćen radovima na izgradnji nove stanične zgrade u Prokopu, koja je otvorena 2023. godine. Planirani radovi obuhvataju sanaciju dva stuba ispod kote 105 i ti radovi počeće narednih dana, a njihova vrednost iznosi oko tri miliona dinara“, navodi se u saopštenju.
Izvor: N1