Foto: Fotošop
Kao i što je očekivano gročanska naprednjačka vlast je uspela i Gročanske svečanosti da obesmisli i upropasti, osim što traje samo četiri dana, program je nikad siromašniji ali ne sumnjamo da košta mnogo kao i svake godine.
Nema nekih događaja kao što je izložba voća a i kako da ima kad su naprednjaci uništili poljoprivredu, izložba oldtajmera, nekada je u sklopu bio i moto skup.
Prvi dan 30. jul Etno bazar, koji imamo nekoliko puta godišnje, videćemo samo da li će se razbežati kao poslednji put kad prođe slikanje i hvalisanje gročanskih naprednjaka. Uveče u 20:00h svečano otvaranje, koncert tradicionalne muzike i proglašenje najbolje rakije kajsijevače.
Drugi dan 31. jul je dečiji dan animatori, defile dece, nastupi predškolskih grupa i nastup delijih KUD-ova i to je to.
Treći dan 01. avguste peva za mlade Zera, pokušali smo da odslušamo neku njenu pesmu ali čim smo čuli u pesmi “Je*be mi se i tut tut“ šta god to značilo odustali smo, baš onako poučno za mlade.
Četvrti dan 02. avgust n Svetog Iliju kada je i glavni vašar, održava se takmičenje u kuvanju riblje čorbe, posle proglašenja pobednika oko 21:00č počinje koncert Darka Lazića koji papreno košta, sve u Grockoj blista pa može da se arče pare.
Ima tu i pratećih programa, likovna kolonija, turniri u fustalu, šahu, tenisu, basketu, gađanje gligenih golubova i takmičenje u kuvanju gulaša.
Kompletan program možete pogledati na flajeru.
Foto: Gročanski glasnik
Ovo je još jedan dokaz da je gročanska naprednjačka vlast kao terminalna faza, zašta se oni uhvate tu spasa nema. Iako su kukali da nemaju para jer su izdelili između sebe, ne sumnjamo kao što smo već naveli da će mnogo koštati, da će računi sa njihovim jelom i pićem na naš račun biti abnormalni jer su oni kao Šojić ne rade to zbog sebe nego zbog nas, da će oni dobro proći pošto će cifre za bine, ozvučenje i ostalo biti naduvane kao za plivanje za Časni krst, više zvrjati prazne nego što će se nešto događati a svaki dan se dobro plaća. Već duže vreme kod njih se provlači priča da su Gročanske svečanosti prevaziđene, pogotovo kod onih koji sa Grockom veze nemaju, ni sa tradicijom ili bilo čim, nego su došli iz svog zavičaja i zaseli na državnim jaslama živeći na našoj grbači, pa bi po njima najbolje bilo da nam nametnu njihove običaje, tradicije iz zavičaja kojeg su napustili i još da im to dobro platimo kao što smo plaćali recitovanje njihovih patriotskih pesama, kod njih nema ništa džabe patritozam se plaća.
Nisu Gročanske svečanosti prevaziđene nego je mozak gročanskih naprednjaka prevaziđen već po rođenju, pa nisu sposobni da bilo šta urade kako treba.
Još napisali “Opština Grocka, u duhu tradicije“ a sve su zatrli.
Adm.G.V.S.S.