Foto: Fejsbuk/Borisav Perić
Danas je u sklopu akcije Zavrni rukave oko dvadeset građana očistilo kej na Dunavu u Grockoj i tim povodom najavili su još neke akcije koje će se baviti lokalnim problemima.
Kako se navodi u objavi osim čišćenja nagomilanog smeća, osnovaće organizaciju koja će se baviti radom komunalnih službi, pitanje azila za napuštene životinje, urrbanističkim temama, Grocka ima ogroman prostor na Gročanskom keju koji služi samo kao smetlište a nemamo nijedan park za druženje i rekreaciju. Takođe se baviti odvodnim vodama koje se izlivaju u rečicu Gročicu koja protiče kroz centar Grocke i problemom sa toplanom.




Sve Fotografije: Fejsbuk/Borisav Prelić
Šta je sve objavljeno i planirano možete videti klikom na: Borisav Prelić
Eko Grocka je izašla u susret akciji i poslala kamione da odnesu smeće.
Čestitamo im na građanskom aktivizmu i željom da svoje mesto učine čistijim, boljim mestom za život, od Gročanskih vesti imaće najveću moguću podršku u najavljenim aktivnostima.
Adm.G.V.S.S.

