
Šef odborničke grupe „Kula, naš grad“ Zlatko Ostojić kaže da se vlast ponaša kao da je Opština partijski plen Srpske napredne stranke, a ne javna imovina. Nakon noćašnjih incidenata, Ostojić ističe da ne zna šta će se danas dogoditi, ali da je siguran da „ovaj dan neće biti lak“.
Šef odborničke grupe "Kula, naš grad" Zlatko Ostojić kaže da se vlast ponaša kao da je Opština partijski plen Srpske napredne stranke, a ne javna imovina. Nakon noćašnjih incidenata, Ostojić ističe da ne zna šta će se danas dogoditi, ali da je siguran da "ovaj dan neće biti… pic.twitter.com/EpwVcrk8Rg
— TV N1 Beograd (@n1srbija) May 21, 2025
„Ovo što se dogodilo sinoć je posledica uzroka koji se dogodio rano ujutru, a to je da su aktivisti SNS na zgradu Opštine ostavili transparent ‘propala vam je obojena revolucija’, kojom se šalje poruka da je Opština partijski plen SNS-a, a ne javna imovina građana Kule“, kazao je odbornik u Kuli.
Juče je bila sednica ove opštine na kojoj su tačke dnevnog reda bile razrešenje predsednika Skupštine opštine i predsednika Opštine. Na zgradi opštine je razapet veliki transparent na kojem piše „Propala vam je obojena revolucija“, koju su postavili SNS aktivisti. Građani su ga skinuli, a potom je došlo do verbalnog napada, a potom i gađanja pirotehničkim sredstvima od strane SNS aktivista.
Odbornik navodi da građanima nije bio dozvoljen ulaz na sednicu, već samo odabranim SNS aktivistima.
„Čak ni ljudima radnih tela nije bilo dozvoljeno da uđu na Skupštinu Opštine. Desio se otpor. Građani su se samoorganizovali i oko 20 časova skinuli transparent i poslali poruku – da je propala politika SNS. To se nije dopalo oko 200 ljudi u obližnjem parku gde su prostorije SNS. Ti ljudi su nama nepoznati, koji nisu iz Kule… Došlo je do verbalnog konflikta, koja je eskalirala do toga da je od strane SNS letela pirotehnika na Kuljane i oni su trajali. U 11.52 je ipak odato 16 minuta tišine za stradale, a oni su tada puštali pesme. Primetili smo funkcionere pokrajinske vlasti, među njima je bio i pokrajinski sekretar“, dodao je odbornik za N1.
Naveo je da je bilo povređenih građana.
„Bilo je povređenih nekoliko građana. Oko troje građana je završilo u Hitnoj, pogođeni pirotehničkim sredstvima. Dve devojčice, jedna srednjoškolka, je bila jurena i dvoje mlađih studenata su napadnuti od strane dva lica prorežimske strane“, naveo je.
Sve je trajalo do pola dva ujutru.
„Danas se ne zna šta će se dogoditi. Siguran sam da ovaj dan neće biti lak ni za vlast, ni za građane. Građani će imati odgovor na jučerašnju situaciju“, poručio je.
Izvor: N1