Interventna policija Foto:BETAPHOTO/DRAGAN GOJIC
Sinoć je policija ušla u Srpsko narodno pozorište u Novom Sadu, dok se čekala odluka Žirija o dodeli nagrada sa 71. Sterijinog pozorja, javlja Autonomija. Prema pisanju ovog medija, prisutni su bili uznemireni zbog prisustva policije.
„Iz nepoznatog razloga policija je sinoć ušla u Srpsko narodno pozorište u Novom Sadu dok se čekala odluka žirija o dodeli nagrada sa 71. Sterijinog pozorja, što je uznemirilo prisutne koji tvrde da se tako nešto nikad nije desilo na Pozorju, a posebno zbog toga jer nije bilo nikakvih incidenata“, piše autnomija.info.
Na snimku se vide pripadnici policije koje jedna građanka pita šta se dešava i zašto su došli.
„Došli ste da nas obiđete? Da i vi saznate ko je dobitnik nagrade? Ajde sedite. Šta ćete da popijete?“, upitala je žena policajca koji joj je odgovarao na pitanja.
Prikaži ovu objavu u aplikaciji Instagram
„Niko vas ne kritikuje ovde. Došli smo kao odgovorna lica“, odgovorio je on.
Druga žena dobacuje policajcu da se ovako nešto nije dogodilo nikada – da policija uđe u pozorište i to bez ikakvog razloga.
„Šta vam treba?“, upitala je ona.
Inače, juče je žiri 71. Sterijinog pozorja doneo odluku o dobitnicima Sterijinih nagrada, nakon što je od 26. maja do 2. juna video osam predstava u takmičarskoj selekciji.
Žiri, u čijem su sastavu bili Andraš Urban, reditelj i predsednik žirija, Ksenija Radulović, teatrološkinja, Mirjana Gardinovački, glumica, Tatjana Dadić Dinulović, teoretičarka scenskog dizajna, i Dejan Dukovski, dramski pisac, doneo je tu odluku na završnoj sednici, održanoj u utorak, 2. juna.
Izvor: Nova.rs