Foto:Nova.rs
Studenti u blokadi Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu objavili su na društvenim mrežama da će novi veliki protest biti održan 20. juna u Novom Sadu, javlja portal 021.
„Nismo stali. Nastavljamo! Novi Sad 20.6. Vidimo se!“, naveli su u objavi na društvenim mrežama.
Nismo stali. Nastavljamo!
Novi Sad 20.6.
Vidimo se!— Blokada PMF Novi Sad (@blokadapmf) June 2, 2026
Ovo bi, kako je naveo portal O21, bio prvi najavljeni veći studentski protest nakon okupljanja 23. maja u Beogradu na Slaviji, koje su organizovali studenti iz više gradova.
Poslednje veliko okupljanje na koje su studenti pozivali održano je 1. novembra, povodom godišnjice pada nadstrešnice, kada je u Novom Sadu organizovan jedan od najvećih skupova u poslednjim godinama.
Za sada nije objavljeno više detalja o programu protesta zakazanog za 20. jun.
Satnica, govornici i lokacije se očekuju u narednim danima.
Izvor: Nova.rs