Foto: Printscreen/Instagram/sm._info
Ivan Rajković, vlasnik kablovske televizijske mreže „Jala“ u Vlasotincu uhapšen je 25. juna nakon incidenta koji se dogodio u ovoj varoši kada je EPS po nalogu “Telekoma” počeo da seče kablove ovog operatera. Rajković je juče pušten na slobodu posle skoro mesec dana, a meštani su mu priredili doček uz trubače, ispred osnovne škole na ulazu u Donjoj Lomnici kod Vlasotinca.
Danas je iz pritvora,u svom selu D. Lomnica kod Vlasotinca dočekan lokalni operater kome su u Vlasotincu isečeni kablovi za TV i internet. Kažu zbog toga što je u ponudi imao N1 i Novu S. Meštani ovog i susednih sela su predhodnih dana i noći branili preostale bandere i kablove pic.twitter.com/6nYwCuyN9B
— pustood vlasinski (@srle_vl75) July 21, 2025
Podsetimo, Rajković je bio uhapšen zato što je, nakon što su uklonjeni svi kablovi sa njegove televizijske mreže sa stubova, uzvratio tako što je na svojim stubovima, za koje ima građevinsku dozvolu, posekao kablove Telekomove mreže.
“Telekom želi da preuzme sve male kavblovske operatere i napravi svoj monopol. A glavni problem je jer ja i dalje na svojoj kablovskoj mreži emitujem program televizija N1 i Nove S. Ako ovo nije diktatura, onda ja ne znam šta je”, rekao je nakon hapšenja Rajković za Rešetku.
Ivan Rajković je već bio hapšen krajem aprila zajedno sa još nekoliko malih operatera širom Srbije, a kako je tada saopštio MUP, Rajković je uhapšen jer je ilegalno emitovao TV signal. Međutim, program preko kablovskog operatera “Jala” je ponovo počeo da se emituje u Vlasotincu tri dana kasnije.
Podsećanja radi, TV Nova i N1 mesecima trpe torturu i gašenje signala maltene u svim kablovskim mrežama odlukom novog vlasnika, Telekoma Srbija.
Izvor: Nova.rs
Kako se oseća bilo koji zločinac,član SNS-a kada vidi kako narod dočekuje poštene ljude sa dostojanstvom, dok on svoja zlodela čuvaju kriminalcima i koristi niskointeligentnu tzv. policiju za zaštitu ?!